NOWOCZESNE OGRZEWANIE

Nowoczesne ogrzewanie:
Wraz z rozwojem rynku instalacji fotowoltaicznych wzrosło zainteresowanie zastosowaniem energii elektrycznej w ogrzewnictwie.
Sposób wytworzenia energii cieplnej do podgrzania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzania budynku stał się tańszy i bezobsługowy.
Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań połączenia instalacji fotowoltaicznych i „zatrudnienia jej do pracy” w zapewnieniu komfortu i ciepła w domach jednorodzinnych, zakładach przemysłowych, biurach raz budynkach użyteczności publicznej.
Każdy budynek traktujemy indywidualnie dopasowując technologię do możliwości jej adaptacji w nowych oraz istniejących budynkach, które poddawanie są termomodernizacji. Poniżej rozwiązania oraz technologie, z których korzystamy aby w najlepszy sposób wykorzystać fotowoltaikę do ogrzania budynku i wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

POMPY CIEPŁA POWIETRZE WODA

W gąszczu urządzeń kuszących atrakcyjna ceną oraz pięknym designem wybraliśmy dla Państwa dwie marki, które oprócz powyższych zalet są urządzeniami niezawodnymi, przewidzianymi na długie lata pracy:

Fotowoltaika Opole

Mitsubishi Electric


Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan są dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce szybko i bez zbędnych komplikacji zacząć wykorzystywać energię odnawialną: łączą nowatorskie rozwiązania techniczne z prostą obsługą i absolutną niezawodnością. Systemy Ecodan firmy Mitsubishi Electric wyznaczają standard ogrzewania przyszłości w nowych i modernizowanych budynkach.

Mitsubishi Electric wyróżnia się jako konstruktor i producent inwenterowych sprężarek czynnika chłodniczego, które są sercem każdej pompy ciepła powietrze-woda Ecodan. Sprawia to, że nawet inni producenci pomp ciepła korzystają z rozwiązań marki i wybierają technologię, która jest gruntownie przemyślana i spełnia najwyższe standardy. Wysoka jakość potwierdzona zadowoleniem użytkowników oraz licznymi certyfikatami: EHPA, KEYMARK, markt intern, SG- Ready.

Systemy ECODAN objęte są 5-letnia gwarancja. To kolejny przekonywujący argument, zachęcający do zakupu i korzystania z trwałego i jedynego w swoim rodzaju systemu grzewczego.
Moc grzewcza pomp ciepła Mitsubishi zaczyna się od 4,5 kW a kończy na 138 kW poprzez kaskadę 6 pomp ciepła o mocy 23 kW. W związku z tym rozwiązania techniczne Mitsubishi dopasowane są do obiektów o różnej wielkości.

Mitsubishi Eco Inverter
Jednostka zewnętrzna Eco Inverter SUHZ-SW45VA(H) może być łączona zarówno z modułami wewnętrznymi z wbudowanym zasobnikiem CWU lub modułami bez wbudowanego zasobnika CWU. W zależności od wariantu wyposażenia umożliwia to efektywne grzanie lub grzanie i chłodzenie. Gwarantowany zakres zastosowania nowej jednostki zewnętrznej wynosi od –15 do +35 °C

 

Mitsubishi Zubadan Inverter
Opatentowana technika Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze woda. System jest w stanie działać z pełną mocą przy -15°c. a przy -28°c pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technice Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowywanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania. Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan z urządzeniem Zubadan Inverter uzyskują rewelacyjne wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami. W związku z tym Zubadan jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia Zubadan Inverter będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym. Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która zapewnia najwyższą niezawodność.

Moduł wewnętrzny 

Pompy ciepła Ecodan to instalacje składające się z modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego. Moduły wewnętrzne są dostępne w wersjach „Grzanie“ i „grzanie / chłodzenie“. W zestawach pompy ciepła stosowane są różne typy modułów wewnętrznych

 

Hitachi

Marka Hitachi posiada ponad 60letnie doświadczenie z technologiami klimatyzacji i ogrzewania. Pompy ciepła Hitachi wyróżnia optymalna wydajność i jednocześnie niskie zużycie energii. Hitachi Yutaki pracuje wydajnie nawet przy bardzo niskich temperaturach -25°C. 

Pompa ciepła Yutaki S może pokryć zapotrzebowanie każdego domostwa na klimatyzację wnętrz: może grzać, chłodzić, i jednocześnie podgrzewać ciepłą wodę użytkową. Jest niewielka i prosta w montażu, a zatem nadaje się idealnie do nowobudowanych inwestycji. Może podgrzewać wodę w c.o. z instalacją podłogową, grzejnikami i klimakonwektorami. Po podłączeniu do zbiornika c.w.u., pompa przygotowuje także ciepłą wodę użytkową. Dzięki szerokiemu zakresowi charakterystyki pracy działa sprawnie nawet w skrajnych warunkach pogodowych, przy temperaturze zewnętrznej od -25°C do 46°C.

Yutaki M to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko i bez problemu wymienić stary kocioł c.o., by móc cieszyć się ciepłem z ogrzewania podłogowego, grzejników, klimakonwektorów oraz ciepłą wodą użytkową na żądanie. Pompa mieści się w całości w jednej obudowie i nadaje do montażu w lokalu mieszkalnym dowolnego typu. Nie wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych- zwłaszcza, że nie trzeba podłączać jej do rurociągów czynnika chłodniczego.

Maty kapilarne 

 

Jednym z najnowszych rozwiązań, które możemy Państwu zaoferować to maty kapilarne. Jest to system grzewczo- chłodzący, wysoko funkcjonalny i wydajny, zapewniający pełną swobodę i komfort użytkowania. Zasada działania jest podobna do ogrzewania podłogowego, jednak w przypadku mat powierzchnia grzewczo chłodząca jest 4-krotnie większa. Maty kapilarne BEKA są wykonane z tworzywa sztucznego, napełnione wodą grzewczą lub chłodzącą, są lekkie, dzięki czemu mogą być montowane nie tylko na podłodze, ale też ścianach czy sufitach. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymujemy przestrzeń w domu i możliwość swobodnej aranżacji wnętrz- grzejniki/ kaloryfery nie są potrzebne. Maty kapilarne bardzo dobrze sprawdzają się we współpracy razem z pompami ciepła. 

FOLIE GRZEWCZE

Tradycyjne ogrzewanie oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach kontra nowoczesna technologia. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet kiedy źródłem ogrzewania jest prąd. Żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym (tradycyjnym), energii cieplnej musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu. Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewają wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Czyli czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny. Komfort termiczny zależy zarówno od wymiany ciepła z otaczającym powietrzem na drodze konwekcji, jak i wymiany na drodze promieniowania z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla zdrowia.
Ogrzewanie promiennikowe wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.
Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych. System grzewczy jest bezawaryjny.

ELEKTRYCZNE KOTŁY C.O. KOSPEL


EKCO.MN3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
EKCO.LN3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
Panel sterowania umożliwia regulację temperatury wody w obiegu c.o. w zakresie 20-85 C oraz automatycznie moduluje moc grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach.
Kocioł może współpracować z dowolną instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Wyposażony jest w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów oraz w niezbędną armaturę zabezpieczającą, (wersja EKCO.L3 nie posiada naczynia przeponowego). Przy współpracy z wymiennikiem c.w.u. możliwa jest regulacja temperatury wody oraz załączanie pompy cyrkulacyjnej zgodnie z ustawionymi programami dobowymi i tygodniowymi. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem (np. ZAWÓR.KOT. VC6013 lub ZAWÓR.KOT.SPST) oraz czujnika temperatury WE-019/01. W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej.

EKD.M3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł dwufunkcyjny ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o., z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 130 litrów, przeponowymi naczyniami wzbiorczymi do c.o. i c.w.u. o pojemności 12 litrów oraz z zaworem różnicy ciśnień tzw. Bypassem.
EKCO.T i EKCO.TM Moc grzewcza od 30 do 48 kW
Kotły dużej mocy.
Wersja EKCO.T – kocioł dużej mocy do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.
Wersja EKCO.TM – kocioł ze sterowaniem pogodowym, dużej mocy, umożliwiający współpracę z jednym lub dwoma obiegami c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.  Możliwość łączenia w kaskady, w takim układzie należy zastosować kocioł EKCO.TM (nadrzędny) i kotły EKCO.T (podrzędne).
Regulacja temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 40 C do 85 C.
Kotły dużej mocy wyposażone są w 2 zespoły grzejne, co zmniejsza obciążenie grzałek i zapewnia ich wysoką trwałość.
W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji, do sterowania kotem EKCO.T zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej. Kocioł może współpracować z instalacją c.o. i z wymiennikiem c.w.u. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem oraz czujnika temperatury WE-008.