NOWOCZESNE OGRZEWANIE

POMPY CIEPŁA

Nowoczesne ogrzewanie:


Wraz z rozwojem rynku instalacji fotowoltaicznych wzrosło zainteresowanie zastosowaniem energii elektrycznej w ogrzewnictwie.
Sposób wytworzenia energii cieplnej do podgrzania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzania budynku stał się tańszy i bezobsługowy.
Poniżej przedstawiamy kilka rozwiązań połączenia instalacji fotowoltaicznych i „zatrudnienia jej do pracy” w zapewnieniu komfortu i ciepła w domach jednorodzinnych, zakładach przemysłowych, biurach raz budynkach użyteczności publicznej.
Każdy budynek traktujemy indywidualnie dopasowując technologię do możliwości jej adaptacji w nowych oraz istniejących budynkach, które poddawanie są termomodernizacji. Poniżej rozwiązania oraz technologie, z których korzystamy aby w najlepszy sposób wykorzystać fotowoltaikę do ogrzania budynku i wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

POMPY CIEPŁA POWIETRZE WODA

W gąszczu urządzeń kuszących atrakcyjna ceną oraz pięknym designem wybraliśmy dla Państwa dwie marki, które oprócz powyższych zalet są urządzeniami niezawodnymi, przewidzianymi na długie lata pracy:

Fotowoltaika Opole

Mitsubishi Electric


Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan są dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce szybko i bez zbędnych komplikacji zacząć wykorzystywać energię odnawialną: łączą nowatorskie rozwiązania techniczne z prostą obsługą i absolutną niezawodnością. Systemy Ecodan firmy Mitsubishi Electric wyznaczają standard ogrzewania przyszłości w nowych i modernizowanych budynkach.

Mitsubishi Electric wyróżnia się jako konstruktor i producent inwenterowych sprężarek czynnika chłodniczego, które są sercem każdej pompy ciepła powietrze-woda Ecodan. Sprawia to, że nawet inni producenci pomp ciepła korzystają z rozwiązań marki i wybierają technologię, która jest gruntownie przemyślana i spełnia najwyższe standardy. Wysoka jakość potwierdzona zadowoleniem użytkowników oraz licznymi certyfikatami: EHPA, KEYMARK, markt intern, SG- Ready.

Systemy ECODAN objęte są 5-letnia gwarancja. To kolejny przekonywujący argument, zachęcający do zakupu i korzystania z trwałego i jedynego w swoim rodzaju systemu grzewczego.
Moc grzewcza pomp ciepła Mitsubishi zaczyna się od 4,5 kW a kończy na 138 kW poprzez kaskadę 6 pomp ciepła o mocy 23 kW. W związku z tym rozwiązania techniczne Mitsubishi dopasowane są do obiektów o różnej wielkości.

Mitsubishi Eco Inverter


Jednostka zewnętrzna Eco Inverter SUHZ-SW45VA(H) może być łączona zarówno z modułami wewnętrznymi z wbudowanym zasobnikiem CWU lub modułami bez wbudowanego zasobnika CWU. W zależności od wariantu wyposażenia umożliwia to efektywne grzanie lub grzanie i chłodzenie. Gwarantowany zakres zastosowania nowej jednostki zewnętrznej wynosi od –15 do +35 °C

Pompy ciepła

Mitsubishi Zubadan Inverter


Opatentowana technika Zubadan Inverter stanowi obecnie optymalne rozwiązanie w dziedzinie pomp ciepła powietrze woda. System jest w stanie działać z pełną mocą przy -15°c. a przy -28°c pompa ciepła jest zdolna do skutecznego i niezawodnego działania. Oznacza to, że dzięki technice Zubadan zdecydowanie zbędne staje się przewymiarowywanie instalacji w celu uzyskania marginesu bezpieczeństwa podczas pracy w trybie grzania. Wysokie temperatury zasilania rzędu 60°C sprawiają, że pompy ciepła powietrze-woda Ecodan z urządzeniem Zubadan Inverter uzyskują rewelacyjne wskaźniki efektywności także w połączeniu z typowymi grzejnikami. W związku z tym Zubadan jest najlepszym wyborem w przypadku modernizacji. Bez względu na to, jakie warunki stawia budynek, urządzenia Zubadan Inverter będą działały z najwyższą mocą w całym zakresie roboczym. Systemy Zubadan wyposażone są ponadto w zoptymalizowaną funkcję odmrażania, która zapewnia najwyższą niezawodność.

Moduł wewnętrzny 

 

Pompy ciepła Ecodan to instalacje składające się z modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego. Moduły wewnętrzne są dostępne w wersjach „Grzanie“ i „grzanie / chłodzenie“. W zestawach pompy ciepła stosowane są różne typy modułów wewnętrznych

Hitachi

Marka Hitachi posiada ponad 60letnie doświadczenie z technologiami klimatyzacji i ogrzewania. Pompy ciepła Hitachi wyróżnia optymalna wydajność i jednocześnie niskie zużycie energii. Hitachi Yutaki pracuje wydajnie nawet przy bardzo niskich temperaturach -25°C. 

Pompa ciepła Yutaki S może pokryć zapotrzebowanie każdego domostwa na klimatyzację wnętrz: może grzać, chłodzić, i jednocześnie podgrzewać ciepłą wodę użytkową. Jest niewielka i prosta w montażu, a zatem nadaje się idealnie do nowobudowanych inwestycji. Może podgrzewać wodę w c.o. z instalacją podłogową, grzejnikami i klimakonwektorami. Po podłączeniu do zbiornika c.w.u., pompa przygotowuje także ciepłą wodę użytkową. Dzięki szerokiemu zakresowi charakterystyki pracy działa sprawnie nawet w skrajnych warunkach pogodowych, przy temperaturze zewnętrznej od -25°C do 46°C.

Yutaki M to najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko i bez problemu wymienić stary kocioł c.o., by móc cieszyć się ciepłem z ogrzewania podłogowego, grzejników, klimakonwektorów oraz ciepłą wodą użytkową na żądanie. Pompa mieści się w całości w jednej obudowie i nadaje do montażu w lokalu mieszkalnym dowolnego typu. Nie wymaga skomplikowanych prac instalacyjnych- zwłaszcza, że nie trzeba podłączać jej do rurociągów czynnika chłodniczego.

Maty kapilarne 

 

Jednym z najnowszych rozwiązań, które możemy Państwu zaoferować to maty kapilarne. Jest to system grzewczo- chłodzący, wysoko funkcjonalny i wydajny, zapewniający pełną swobodę i komfort użytkowania. Zasada działania jest podobna do ogrzewania podłogowego, jednak w przypadku mat powierzchnia grzewczo chłodząca jest 4-krotnie większa. Maty kapilarne BEKA są wykonane z tworzywa sztucznego, napełnione wodą grzewczą lub chłodzącą, są lekkie, dzięki czemu mogą być montowane nie tylko na podłodze, ale też ścianach czy sufitach. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymujemy przestrzeń w domu i możliwość swobodnej aranżacji wnętrz- grzejniki/ kaloryfery nie są potrzebne. Maty kapilarne bardzo dobrze sprawdzają się we współpracy razem z pompami ciepła. 

maty kapilarne

FOLIE GRZEWCZE

Tradycyjne ogrzewanie oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach kontra nowoczesna technologia. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet kiedy źródłem ogrzewania jest prąd. Żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym (tradycyjnym), energii cieplnej musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu. Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewają wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Czyli czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny. Komfort termiczny zależy zarówno od wymiany ciepła z otaczającym powietrzem na drodze konwekcji, jak i wymiany na drodze promieniowania z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla zdrowia.
Ogrzewanie promiennikowe wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.
Folia grzewcza z włókna węglowego zalaminowana jest dwoma warstwami twardych foli. Do foli doprowadzane jest bezpośrednio zasilanie, co eliminuje części ruchome, hydraulikę, pompy, zawory i wszelkie inne elementy systemów grzewczych. System grzewczy jest bezawaryjny.

ELEKTRYCZNE KOTŁY C.O. KOSPEL


EKCO.MN3 Moc grzewcza od 4-24 kW


Kocioł ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
EKCO.LN3 Moc grzewcza od 4-24 kW
Kocioł do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., wyposażony w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów.
Panel sterowania umożliwia regulację temperatury wody w obiegu c.o. w zakresie 20-85 C oraz automatycznie moduluje moc grzałek w zależności od chwilowego zapotrzebowania na ciepło w ogrzewanych pomieszczeniach.
Kocioł może współpracować z dowolną instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u. Wyposażony jest w przeponowe naczynie wzbiorcze o pojemności 5 litrów oraz w niezbędną armaturę zabezpieczającą, (wersja EKCO.L3 nie posiada naczynia przeponowego). Przy współpracy z wymiennikiem c.w.u. możliwa jest regulacja temperatury wody oraz załączanie pompy cyrkulacyjnej zgodnie z ustawionymi programami dobowymi i tygodniowymi. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem (np. ZAWÓR.KOT. VC6013 lub ZAWÓR.KOT.SPST) oraz czujnika temperatury WE-019/01. W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej.

EKD.M3 Moc grzewcza od 4-24 kW


Kocioł dwufunkcyjny ze sterowaniem pogodowym do współpracy z instalacją c.o., z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 130 litrów, przeponowymi naczyniami wzbiorczymi do c.o. i c.w.u. o pojemności 12 litrów oraz z zaworem różnicy ciśnień tzw. Bypassem.
EKCO.T i EKCO.TM Moc grzewcza od 30 do 48 kW
Kotły dużej mocy.
Wersja EKCO.T – kocioł dużej mocy do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.
Wersja EKCO.TM – kocioł ze sterowaniem pogodowym, dużej mocy, umożliwiający współpracę z jednym lub dwoma obiegami c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u.  Możliwość łączenia w kaskady, w takim układzie należy zastosować kocioł EKCO.TM (nadrzędny) i kotły EKCO.T (podrzędne).
Regulacja temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 40 C do 85 C.
Kotły dużej mocy wyposażone są w 2 zespoły grzejne, co zmniejsza obciążenie grzałek i zapewnia ich wysoką trwałość.
W celu zapewnienia energooszczędnej eksploatacji, do sterowania kotem EKCO.T zalecane jest zastosowanie dodatkowego regulatora temperatury pokojowej. Kocioł może współpracować z instalacją c.o. i z wymiennikiem c.w.u. Do współpracy z wymiennikiem c.w.u. potrzebne jest zastosowanie zaworu dzielącego trójdrogowego z siłownikiem oraz czujnika temperatury WE-008.