Pompy ciepła

W ofercie naszej firmy znajdują się klimatyzatory i pompy ciepła - urządzenia wykorzystywane zarówno w budynkach mieszkalnych jak i przedsiębiorstwach.

Klimatyzacja jest to proces wymiany powietrza w danym pomieszczeniu lub budynku w celu utrzymania określonych warunków - temperatury i wilgotności. Wszystko to, aby zapewnić komfort funkcjonowania i pracy. 

System klimatyzacji to przywilej zarezerwowany nie tylko dla firm i przedsiębiorstw. Dzięki rosnącej wydajności urządzeń oraz dostosowaniu sprzętu do oczekiwań Klienta indywidualnego możemy zaoferować Państwu odrobinę luksusu w przystępnej cenie.

Pompa ciepła to urządzenie wymuszające przepływ ciepła ze źródła o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temeperaturze. Rozwiązanie to wykorzystywane  jest zarówno komercyjnie, jak i w budynkach prywatnych. Poprzez dobór odpowiednich rozwiązań wyeliminować można konwencjonalne źródła ciepła, zapewnić sobie stabilne i bezobsługowe ogrzewanie budynku oraz stały dostęp do ciepłej wodu użytkowej.

Dzięki odpowiedniemu połączeniu systemu chłodzącego i grzewczego można zapewnić sobie pełen komfort niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

 

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

- WYGODA - pompa ciepła jest bezobsługowa, po zaprogramowaniu automatycznie dostosowuje się do warunków określonych przez użytkownika;

-BEZPIECZEŃSTWO - pompa ciepła jest najbezpieczniejszym dla zdrowia i życia człowieka rozwiązaniem grzewczym dostępnym na rynku - nie występuje ryzyko wybuchu zbiornika (np. gazu bądź oleju) czy zaczadzenia;

- OSZCZĘDNOŚĆ - pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną pozyskaną ze źródeł naturalnych, a co za tym idzie - bezpłatną. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną można zmaksymalizować wykorzystanie darmowych źródeł odnawialnych i zaspokoić zapotrzebowanie energetyczne budynku;

- UNIWERSALNOŚĆ - pompę ciepła można zainstalować prawie w każdym obiekcie, zarówno w nowym jak i modernizowanym;

- EKOLOGIA - pompa ciepła nie emituje spalin ani odpadów, a co za tym idzie - nie następuje zanieczyszczenie środowiska. Poza tym nie następuje osadzanie się sadzy na dachu bądź w otoczeniu budynku;

 

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych, oszczędnych i ekologicznych urządzeń na rynku. Pracuje skutecznie nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych dzięki połączeniu najnowocześniejszych rozwiązań. Kompaktowa budowa oraz charakter pracy umożliwia umieszczenie urządzenia w zagospodarowanym pomieszczeniu, np. w pralni. Dodatkową oszczędnością miejsca jest brak zbiorników na paliwo - w porównaniu do ogrzewania olejowego.

Pompa powietrze - woda pozwala wykorzystywać dostępną energię cieplną bez wykonywania odwiertów i pionowych bądź poziomych wymienników ciepła.