INWERTERY

Fotowoltaika Opole
Fotowoltaika Opole
Fotowoltaika Opole
Fotowoltaika Opole
Fotowoltaika Opole
Fotowoltaika Opole

Inwertery fotowoltaiczne (falowniki) to serce systemów solarnych. Przetwarzają prąd stały  DC na przemienny AC. Są podłączone do publicznej sieci energetycznej w tak zwanych fotowoltaicznych systemach sieciowych.

Wszystkie oferowane przez nas inwertery fotowoltaiczne posiadają  zaawansowane technologicznie rozwiązania  i są wykonane z produktów najwyższej jakości. Do inwerterów fotowoltaicznych można zainstalować także urządzenie do inteligentnego zarządzania energią, które monitoruje produkcję i zużycie energii.  Duża ilość rodzajów falowników powoduje, że decyzję, jaki falownik zastosować w instalacji powinniśmy pozostawić projektantowi. Do wyboru  mamy falowniki z transformatorem, beztransformatorowe, jedno lub trzyfazowe, centralne i łańcuchowe, posiadające jeden lub więcej niezależnych wejść MPPT oraz mikrofalowniki tzw. modułowe.

Sofar Solar


Falowniki SOFAR SOLAR to wyjątkowe produkty na polskim rynku. Wyjątkową niezawodność potwierdza 10-letnia gwarancja producenta, nie wymagająca żadnych dodatkowych opłat, co nie jest częste wśród innych producentów. Przy budowie falowników zastosowano najwyższej jakości komponenty czołowych producentów: Fairchild Semiconductor, Texas Instruments, Nippon Chemi-Con i in.

SOFAR SOLAR należy grupy SOFAR, która jest numerem jeden w branży GPS na rynku chińskim. SOFAR wszedł do branży energii odnawialnej w 2007 roku. Obecnie SOFAR SOLAR zatrudnia około 400 pracowników, w tym bardzo silny zespół R&D.
Gwarancje, udzielane przez SOFAR SOLAR i jego dystrybutorów, są ubezpieczone w niezależnej, amerykańskiej firmie ubezpieczeniowej ChubbInsurance Corporation.

Wyróżniające cechy:

 • Niezawodność potwierdzona 10-letnią gwarancją producenta.
 • Wyłącznik DC w standardzie, komunikacja wi-fi w wybranych modelach.
 • Możliwość przechowywania zapisanych danych na wewnętrznej karcie pamięci SD przez okres 25 lat.
 • Wysoka wydajność.
 • Max. sprawność 97,2% (falowniki jednofazowe), 98,2% (falowniki trójfazowe).
 • Precyzyjny algorytm dostrajania MPPT w czasie rzeczywistym dla osiągnięcia max. Wydajności.
 • Beztransformatorowy.
 • Szeroki zakres roboczych napięć wejściowych.
 • Zintegrowane, elastyczne i ekonomiczne rozwiązania konstrukcyjne:
 • Dowolność wyboru miejsca instalacji dzięki obudowie ze stopniem ochrony IP65,
 • Łatwa instalacja i konserwacja dzięki pracy w trybie „Plug and Play”,
 • Porty komunikacyjne RS485 i wi-fi (w wybranych modelach),
 • Wierszowy wyświetlacz graficzny z ekranem 4”.

Solar Edge


SolarEdge jest synonimem dla optymalizacji mocy systemów fotowoltaicznych na poziomie paneli. Oprócz falownika w skład systemu fotowoltaicznego wchodzą także optymizery mocy, które są małymi urządzeniami mocowanymi albo na panelu PV (add-on) lub są już bezpośrednio wbudowane zamiast klasycznego boksu przyłączeniowego (embedded). Ponadto, optymaizery monitorują wydajność każdego modułu i przekazuje dane o wydajności do portalu monitorującego SolarEdge. Każdy optymizer mocy jest wyposażony w unikalną funkcję SafeDC™, która wyłączy automatycznie napięcie DC modułów, gdy inwerter lub zasilania sieci jest wyłączone.

Zalety systemu SolarEdge:

 • Do 25% więcej energii z każdego modułu

 • Znakomita sprawność (99,5%)

 • Unikatowe rozwiązanie, które zapobiega problemowi niedopasowania modułów lub częściowego zacienienia

 • Maksymalne wykorzystanie powierzchni dzięki elastycznemu systemowi projektowania instalacji

 • Redukcja napięcia każdego modułu – przy montażu lub w przypadku pożaru

 • Wyjątkowo proste zarządzanie instalacją dzięki monitoringowi każdego modułu oddzielnie

Dlaczego SolarEdge?

Rozwiązanie SolarEdge pokonuje wszystkie problemy tradycyjnych technologii solarnych i oferuje cały szereg korzyści:

Nawet 25 % więcej wytworzonej energii – szybszy zwrot środków włożonych w elektrownie fotowoltaiczne. Każdy panel pracuje na swoim maksimum!

Monitorowanie na poziomie paneli – właściciel posiada absolutną kontrolę nad systemem i może śledzić moc poszczególnych paneli. Natychmiast może wykryć wadliwy, zacieniony lub wydajnościowo słabszy panel.

Całkowite wykorzystanie dachu i maksymalna elastyczność projektowania systemu. Optymizery mocy dostarczają falownikowi trwałe napięcie, co oznacza nie tylko najlepszą możliwą sprawność, ale także swobodę w projektowaniu systemu. Z SolarEdge można projektować dłuższe łańcuchy paneli o niejednakowej długości, a w nich mogą być umieszczone panele o różnej orientacji, nachyleniu lub mocy.Ograniczenia techniczne klasycznej technologii nie pozwalają na to. Dzięki optymizerom można wykorzystać każdą powierzchnię dachu, gdzie zmieści się przynajmniej jeden panel. Większe wykorzystanie powierzchni oznacza większą moc systemu oraz większe zyski.

Funkcje bezpieczeństwa – Nawet po odłączeniu falownika panele na dachu stale pracują i w kablach jest niebezpieczne napięcie (zwykle 1000 V) zagrażające pracownikom serwisowym lub strażakom. Strażacy mają prawo, w razie pożaru odmówić gaszenie. Jednak SolarEdge posiada wbudowaną funkcję bezpieczeństwa SafeDC, która automatycznie redukuje napięcie optymizera (modułu fotowoltaicznego) do bezpiecznego 1 V.

Inwertery SolarEdge są specjalnie zaprojektowane do pracy z optymizerami mocy SolarEdge. Ponieważ zarządzanie napięciem i MPPT jest obsługiwane przez optymizery na każdym module, zadaniem inwertera jest tylko konwersja prądu DC na AC. W związku z tym, że jest mniej skomplikowany, jest bardziej opłacalny i niezawodny. Posiada 12-letnią gwarancję z możliwością przedłużenia do 20 lub 25 lat. Stałe napięcie stringu zapewnia pracę z najwyższą wydajnością w każdym czasie (sprawność >97%) niezależnie od długości stringu i temperatury.

Fronius
Energia słoneczna zostaje przekształcona w energię elektryczną i oddawana do publicznej sieci energetycznej. Wydajne, niezawodne, wysokiej jakości falowniki tworzą serce każdego systemu fotowoltaicznego. W zakresie rozwoju falowników fotowoltaicznych Fronius jest otwarty na nowe technologie oraz innowacyjne rozwiązania. Wobec tego szukał i znalazł zupełnie nowe odpowiedzi w postaci wysoce funkcjonalnych sieciowych falowników, które działają optymalnie ze wszystkimi rodzajami modułów słonecznych. Standardowa  gwarancja na produkt wynosi 5 lat z możliwością przedłużenia nawet do 20 lat

FroniusSymo
Oferujący kategorie mocy od 3,0 do 20,0 kW Fronius SYMO jest kompaktowym trójfazowym falownikiem dla gospodarstw domowych. Wysokie napięcie systemu, szeroki zakres napięcia wejściowego oraz możliwość nieograniczonego stosowania wewnątrz i na zewnątrz zapewnia maksymalną elastyczność w projektowaniu systemu. Standardowy interfejs do internetu przez WLAN lub Ethernet i łatwość integracji elementów zewnętrznych sprawia, że Fronius SYMO jest jedną z najbardziej komunikatywnych przetwornic na rynku.

W chwili obecnej w naszym magazynie dostępne są następujące modele falowników FroniusSymo:

3.0-3-S / 3.7-3-S / 4.5-3-S 3.0-3-M / 3.7-3-M / 4.5-3-M 5.0-3-M / 6.0-3-M / 7.0-3-M 8.2-3-M 10.0-3-M-OS / 10.0-3-M / 12.5-3-M 15.0-3-M / 17.5-3-M / 20.0-3-M w wersji WEB lub LIGHT

FroniusGalvo
Nowoczesny jednofazowy falownik dla małych systemów samo – konsumpcji.

Moc od 1,5 do 3,1 kW.FroniusGalvo jest idealny dla gospodarstw domowych i szczególnie polecany w systemach, gdzie konsumujemy wyprodukowaną energię elektryczną. Zintegrowany przekaźnik zarządzania energią pozwala na maksymalne wykorzystanie energii na własne potrzeby. FroniusGalvo to jeden z najbardziej przyszłościowych falowników w swojej klasie. Posiada zintegrowaną rejestrację danych, proste podłączenie do internetu przez WLAN czy też technologię plug – in karty do modernizacji dodatkowych funkcji. Nadaje się do wszystkich technologii modułów dzięki galwanicznej izolacji.

W chwili obecnej w naszym magazynie dostępne są następujące modele falowników FroniusGalvo:

Galvo 1.5 -1 /Galvo 2.0-1/Galvo 2.5-1Galvo 3.0-1/ Galvo 3.1-1 light/WEB.

Fronius Primo
Seria Fronius Primo, obejmująca klasy mocy od 3,0 do 8,2 kW, doskonale uzupełnia nową generację falowników SnapINverter. Jednofazowe, beztransformatorowe urządzenie jest idealnym falownikiem do zastosowania w gospodarstwach domowych. Dzięki innowacyjnej konstrukcji SuperFlex Design uzyskano maksymalną elastyczność w projektowaniu instalacji, zaś system montażu SnapINverter sprawia, że instalacja oraz konserwacja są tak proste, jak to tylko możliwe. Seryjnie zintegrowany pakiet komunikacyjny z interfejsem WLAN, funkcją zarządzania energią, licznymi złączami i wieloma innymi cechami sprawia, że Fronius Primo jest bardzo „komunikatywny” w stosunku do swojego właściciela.

W chwili obecnej w naszym magazynie dostępne są następujące modele falownikówFronius Primo:

 3.0-1 / 3.5-1 / 3.6-1 / 4.0-1 4.6-1 / 5.0-1 AUS / 5.0-1 5.0-1 SC / 6.0-1 / 8.2-1 w wersji WEB bądź LIGHT.

Fronius Energy Package
Innowacyjne rozwiązanie oferowane przez Fronius.”Słońce przez 24h” to wizja Fronius dotycząca dostaw energii w nadchodzących latach. Dzięki temu rozwiązaniu można zmaksymalizować samokonsumpcję produkowanej energii z systemu fotowoltaicznego oraz stać się energetycznie niezależnym. W przypadku braku energii elektrycznej w sieci dzięki systemowi awaryjnemu można utrzymać zasilanie dzięki energii dostarczanej z banku akumulatorów.

Zestaw Fronius Energy Package z magazynem energii składa się z:

Fronius SYMO HYBRID (inwerter beztransformatorowy) jest kompaktowym trójfazowym falownikiem dla gospodarstw domowych. Występuje w kategoriach mocy od 3 do 5 kW. SYMO HYBRID przekazuje energię produkowaną przez system fotowoltaiczny do magazynu energii. Łatwość integracji elementów zewnętrznych sprawia, że Fronius SYMO HYBRID jest jedną z najbardziej komunikatywnych przetwornic na rynku.

Inwerter składa się z dwóch części: komory połączeniowej i komory zasilania. Dzięki połączeniu ich za pomocą czterech śrub można w prosty sposób dokonać montażu i demontażu np. w celach serwisowych. Komora zasilania wraz z okablowaniem i ustawieniami pozostaje na swoim miejscu. Możliwość połączenia z internetem sprawia, że transfer danych na smartfon czy komputer jest łatwy, szybki i bezpłatny.

Fronius SOLAR BATTERY – najlepszy przykład wysokowydajnej baterii powstałej z połączenia litu, żelaza i fosforanu. Długa żywotność, krótki czas ładowania i możliwość głębokiego rozładowania są najważniejszymi cechami Fronius SOLAR BATTERY. Pojemność banku energii jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb klienta.

Fronius Smart Meter – dwukierunkowy miernik pozwalający na optymalizację samokonsumpcji oraz rejestrujący krzywą zużycia energii w gospodarstwie domowym. W połączeniu z FroniusSolar.webFronius Smart Meter zapewnia jasny obraz konsumpcji energii.

SMA
Niezależność. Inteligencja. Wygoda. Systemy fotowoltaiczne pozwalają stać się bardziej niezależnym od rosnących kosztów energii elektrycznej i odejść od konwencjonalnych nośników energii. W związku z tym można liczyć na decentralizację energetyki w przyszłości. Inteligentne rozwiązania SMA sprawiają, że dostęp do energii jest niedrogi, wygodny i niezawodny.

Grupa SMA jest światowym liderem w dziedzinie falowników fotowoltaicznych. Opracowuje, produkuje oraz sprzedaje przetwornice słoneczne oraz systemy monitorowania do systemów PV. SMA jest jedynym na świecie producentem, który może dostarczyć właściwy rodzaj falownika do każdego typu modułu i każdej klasy mocy – od kilowatów po megawaty. Dotyczy to zastosowań związanych z siecią zewnętrzną, jak również do pracy wyspowej i rezerwowej.

Siedziba firmy mieści się w Niestetalu, a przedstawicielstwa obejmują 21 krajów. Od 2008 roku spółka SMA Solar Technology AG wstąpiła na giełdę papierów wartościowych we Frankfurcie (S92) w segmencie rynku „Prime Standard”. Została również uwzględniona w indeksie TecDAX.

Zeversolar
Zveresolar to jeden z największych chińskich producentów fotowoltaicznych falowników stringowych do zastosowań domowych i przemysłowych. Firma została założona w 2007 roku, a od 2013 roku należy do niemieckiego SMA Solar Technology AG – największego producenta falowników na świecie. Produkty Zeversolar łączą niemiecką myśl techniczną, jakość i niezawodność z chińskim doświadczeniem w wielkoskalowej produkcji i optymalizacji kosztów wytwarzania. W ofercie Zeversolar znajdziemy kompletną gamę falowników fotowoltaicznych: zarówno nowatorskie falowniki jednofazowe Zeverlution o mocach 1-4 kW (najlżejsze falowniki na rynku – tylko 7,3 kg) jak i falowniki trójfazowe Evershine o mocach 4-33 kW przeznaczone  do zastosowań domowych jak i przemysłowych.

Oprócz kompletnego portfolio falowników, Zeversolar oferuje oprogramowanie do doboru instalacji fotowoltaicznej w oparciu o swoje rozwiązania jak i akcesoria do monitoringu i zarządzania zdalnego falownikami. Całość produktów tego chińskiego producenta objęta jest 5-letnią gwarancją door-to-door realizowaną przez europejski oddział firmy znajdujący się w Niemczech.

HUAWEI
HUAWEI jest technologicznym koncernem specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, informatycznych. Po inwestycji w rozwiązania energetyczne HUAWEI stworzył jedną z najlepszych na świecie linii falowników z serii SUN2000. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, technologicznym nowinkom wysokiej niezawodności HUAWEI zaledwie po kilku latach rozwoju wkroczył do ścisłej czołówki producentów falowników.

Zalety produktu:

 • Wysokiej, jakości falownik z możliwością wydłużenia gwarancji do 25 lat
 • Komunikacja przewodowa po USB
 • Ochrona przepięciowa typ II po stronie AC i DC w standardzie
 • Wysoka sprawność do 98,6%
  Stopień ochrony IP 65 pozwala na montaż falownika na zewnątrz
 • Chłodzenie poprzez konwekcję naturalną – cicha i bezawaryjna praca
 • Niezależne monitorowanie pracy do 6 łańcuchów modułów