DOTACJE

Zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii z roku na rok jest coraz większe, jednocześnie wciąż przybywa wiele nowych programów, dzięki którym można otrzymać dofinansowania zarówno na instalacje fotowoltaiczne jak i wymianę źródeł ciepła. 

Nasza Firma zajmuje się kompleksową obsługą wniosków o dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla osób fizycznych, firm i jednostek samorządowych. Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z programów „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze”, „Moje ciepło”, „Agroenergia” i innych. 

Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze skierowany jest do osób wymieniających stare i nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
Jednym z najbardziej ekologicznych i na ten moment najtańszych rozwiązań grzewczych jest pompa ciepła powietrze woda w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.
Decydując się na montaż pompy ciepła można uzyskać dofinansowanie nawet do 40,5 tysiąca zł.
W programie są przewidziane trzy progi dochodowe. Podstawowy próg 18 000 zł, próg podwyższony 27 000 zł, najwyższy próg 40 500 zł.
Dodatkowo dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w kwocie 5 lub 9 tysięcy zł.
Prowadzimy także sprzedaż kredytową Czyste Powietrze za pośrednictwem Banku Credit Agricole na preferencyjnych warunkach.

Mój Prąd

W ramach programu Mój Prąd można otrzymać dofinansowanie na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej od 2 do 10 kW.
W przypadku samej instalacji fotowoltaicznej kwota dotacji wynosi 4 000 zł. Wyższa dotacja 5 000 zł w przypadku zamontowania dodatkowych elementów jak magazyn ciepła lub magazyn energii, na które również jest dodatkowe dofinansowanie. Magazyn ciepła w kwocie maksymalnej 5000 zł, magazyn energii maksymalna kwota dotacji 7500 zł.

Moje Ciepło

Program Moje Ciepło jest skierowany jest do właścicieli nowych budynków jednorodzinnych, którzy zdecydują się na ogrzewanie domu pompą ciepła. W ramach programu przewidziane jest dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze woda w wysokości 7 000 zł lub pompy gruntowej w wysokości 21 000 zł.

Jeśli potrzebują Państwo pomocy, zapraszamy do kontaktu pomagamy na każdym etapie wniosku

577 130 777